verplast-slider-karta-produktu-okna
wróć do kategorii

Montaż Okien

Podobno to kwestia równie ważna jak same okna , naszym zdaniem jednak jakość instalowanych okien jest ważniejsza ale dopiero połączenie ich z prawidłowym montażem gwarantuje że zapomnimy o oknach na długie lata.

Duże , ciężkie i okleinowane foliami drewnopodobnymi okna PCV nie mogą być instalowane tylko na kotwy i piankę !

W MS więcej niż OKNA wymagane jest stosowanie rozwiazań zapewniajacych zachowanie geometrii ram okiennych bez względu na panujące warunki atmosferyczne .

Szczególnie wymagającymi konstrukcjami są drzwi balkonowe i wszelkiego rodzaju okna przesuwne gdzie płynna praca zależy o wiele bardziej o precyzji montażu.

Zalecamy też naszym klientom by instalując okna uwzględniać zjawiska fizyczne mające miejsce w naszych domach , przeciwdziałać wyraszaniu się wilgoci na styku okna i ściany budynku już na etapie instalacji okna oraz niwelować lub przynajmniej ograniczać mostki termiczne poniżej okien

      20210908_1340222222-278x300

Jednym z najbardziej newralgicznych miejsc w naszych oknach jest strefa podokienna – istnieje wiele pomysłów na jej uszczelnienie i docieplenie . W Ver-Plast mamy własny – prezentujemy go powyżej . Fartuch z foli EPDM jako izolacja przeciwwilgociowa i doszczelniająca oraz izolacja termiczna Alu Thermo Quatro a wszystko to zostanie zakryte parapetem zewnętrznym z kołnierzem wsuniętym pod okno lub obróbką balkonu czy tarasu  w dalszych pracach wykończeniowych budynku